نظریه من در مورد جهان (فرضیه)

نظریه من در مورد جهان (فرضیه)

شاید برای من که از علم های هوا فضا ، نجوم شناسی ، فیزیک ، تجربی و... اطلاعات کمی دارم نظر دادن در این باره اشتباه باشه ، اما می نویسم تا شاید در تایمی برای تحقیق در مورد رد یا اثبات این مطلب دست به کار بشم.

دید اول :

هممون نام یک سری سیاره و کره رو بلد هستیم دانشمندان سیاره های زیادی رو شناسایی کردند و این مطلب رو هم میدونیم که سیاره و کره های زیادی هنوز شناسایی نشدند ، اما آیا این جهان بی انتهاست ، اگه نه انتهای این سیارات به کجا ختم میشه؟  تعدادش چقدره؟ کی میتونیم همه این سیارات رو شناسایی کنیم؟

دید دوم :

هوایی که نفس میکشیم ، اکسیژن ، آب ، گاز ، همه ی اجسام  ، همه موجودات ، خون و... و... و... همه از ذراتی تشکیل شده اند که با چشم دیده نمی شوند ، کوچکترین قسمت تشکلیل دهنده همه این اجسام چیه؟ کوچکترین عنصر چیه؟

درسته ، کوچکترین ذره شناخته شده الان اتم هست ، حالا ساختار اتم چیست ؟ پروتون ، الکترون ، نوترون

ساختار هریک (پروتون ، الکترون ، نوترون) چیه ؟ 

نمیخوام زیاد ادامه بدم ، همگی قبول داریم که این ذرات وجود دارند و با چشم دیده نمیشند

بحث من صرفا اتم نیست ، بطور کل منظورم کل ذرات هستند ، چون الان کوچکترین ان ها اتم هست به ان اشاره میکنم.

 

خوب منظورم از این حرفا چیه؟

در دید اول و دوم چه چیزای مشترکی هست؟

سیارات و ذرات (اتم) ، تقریبا همگی شکل دایره و کره ای هستند.

هر ذره ، مولکول ، اتم ، وظیفه ای بر عهده داره و وجود اون برای هدفی لازم است ، حالا هر سیاره هم باید وظیفه ای را بر عهده داشته باشه و برای هدفی لازم باشه.

میلیون ها و میلیاردها از این ذرات ،  ذره  دیگری رو تشکیل میدند و باز از کنار هم قرار گرفتن این ذرات جدید ،  ذره ای جدیدتر و بزرگتر نام برده می شود و همین طور ادامه بدیم ، این ذرات جدید در سطح خیلی بالاتر کره زمین را تشکیل داده ، (شباهت دایره بودن رو بخاطر بیارید) ، مجموعه ای از این کره ها  منظومه شمسی رو تشکیل داده اند ، خوب خودتون جلوتر برید ، جلوتر چه خبره؟

بنظر من مجموعه ای از این سیارات در کنار هم در عالمی بزرگتر ، ساختار یک شی یا یک دنیا و یا هر جسم دیگری رو تشکیل داده اند ، در دید میکروسکوپی هم شاید بشه این نتیجه رو گرفت که شاید هر اتم یک کره ای باشد و در یکی از این کره ها انسان ها یی دیگر نیز زندگی می کنند. و این عالم و این چرخه بی انتهاست.

دسته بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

showTextArticle

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.